Sophinka.sk
Horská záchranná služba
James
Turistická mapa Slovenska
KST Banská Bystrica
Horolezecký sprievodca
Sprievodca Tatrami SK
Webkamery - Slovensko
Webkamery - Európa
Počasie - hory
Lanovky.sk
Laviny.sk
Sprievodca Tatrami CZ
Hiking.sk

Cyklisticke trasy
Horské weby
ŠTRBSKÉ PLESO - ŽABIE PLESÁ - 28. 9. 2014
Pekné počasie ma opäť  „pritiahlo“ do Vysokých Tatier,  konkrétne na Štrbské pleso. A tak s kamarátmi - turistami sa vydávame zo Štrbského plesa cez Trigan na Popradské pleso. Malé občerstvenie v Majláthovej chate... Následne stúpame hore Mengusovskou dolinou k rázcestiu nad Žabím potokom. Na chodníku je už pomerne dosť turistov, ktorí majú ten istý smer. Na rázcestí odbočíme v pravo - smer Rysy. No v polovici šliapania k Žabím plesám mi hneď bolo čudné, že oproti mne ide pomerne dosť turistov vracajúc sa späť na Popradské pleso. Pár metrov pod terasou Žabích plies mi hneď bolo jasné čo bol dôvod - zľadovatený chodník. Prvý sneh a tienenie Popradského hrebeňa vytvorilo na turistickom chodníku súvislú vrstvu ľadu.  Tu , respektíve  pod reťazami sa väčšina zdravo zmýšľajúcich turistov otočila a šla späť.  A tak sme  i my po krátkej pauze na občerstvenie  začali zostupovať na Popradské pleso.  Na terase Majláthovej chaty sme si dali pivko  a kofolu a pokochali sa scenériou, ktorú ponúka okolie Popradského plesa. Potom nás už len čakala cesta na Štrbské pleso a odchod domov.
Posledný „skalp“  z kategórie turisticky značených vrcholov mi v ten deň odolal - zdravý rozum zvíťazil nad zvedavosťou.  No  nie všetci turisti mali v ten deň podobné zmýšľanie ako my o čom nás presvedčil záchranársky vrtuľník . A tak staré známe že „hory nám neutečú“ sa potvrdilo aj v tomto prípade.

Trasa:
Štrbské pleso - Trigan - Popradské pleso - Nad Žabím potokom - Žabie plesá - Nad Žabím potokom - Popradské pleso - Trigan - Štrbské pleso
© 2011 sophinka.sk